IELTS

زبان آموز گرامی سلام،

با توجه به نمرات آزمون تعیین سطح، یک سطح CEFR به شما تعلق می‌گیرد که توانایی زبان انگلیسی شما را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، اگر نمره ی کسب شده بین ۱۰ تا ۱۵ باشد، سطح زبانی A1 خواهد بود که نشان دهنده مبتدی بودن در زبان انگلیسی است. به طور کلی ویژگی های هر یک از سطوح به صورت زیر می باشد:
یادگیرندگان سطح A1، به طور عمومی مبتدی در زبان هستند و دارای دانش محدود یا هیچ دانشی از زبان نیستند.
یادگیرندگان سطح A2، یادگیرندگان زبان مبتدی هستند که دانش پایه‌ایی از زبان دارند.
یادگیرندگان سطح B1، یادگیرندگان متوسط در زبان هستند که تسلط خوبی بر مهارت‌های زبانی پایه دارند و می‌توانند در مکالمات اجتماعی و حرفه‌ای مختلف ارتباط برقرار کنند.
یادگیرندگان سطح B2، یادگیرندگان پیشرفته در زبان هستند که تسلط بسیار خوبی بر مهارت‌های زبانی دارند و می‌توانند در مکالمات اجتماعی، آکادمیک و حرفه‌ای گسترده، به صورت مؤثر ارتباط برقرار کنند.
یادگیرندگان سطح C1، یادگیرندگان پیشرفته در زبان هستند که تسلط بالایی بر مهارت‌های زبانی دارند و می‌توانند به صورت روان و دقیق در گستره وسیعی از موقعیت‌های اجتماعی، آکادمیک و حرفه‌ای ارتباط برقرار کنند.
یادگیرندگان سطح C2، پیشرفته‌ترین یادگیرندگان زبان هستند که در سطح نزدیک به زبان مادری در تسلط بر زبان قرار دارند. توضیحات کاملتر در مورد سطوح مختلف زبانی بر اساس CEFR را می توانید در مقاله ویژگی های سطوح مختلف زبانی مطالعه کنید. همچنین در هر سطح زبانی که هستید می توانید از خدمات منتورینگ سایرا (از مبتدی تا آیلتس) بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید عدد ۱ را به شماره ۰۹۱۱۴۲۵۰۲۸۵ پیامک بزنید. کارشناسان ما برای مشاوره رایگان با شما تماس خواهند گرفت.
در ادامه با توجه به جدول زیر می توانید سطح خود را مشخص کنید.

 

سطح

نمره از ۴۰  سوال نمره از ۶۰ سوال CEFR

Beginner

۰-۹

۰-۱۰

Breakthrough

۱۰-۱۵ ۱۱-۱۷

A1

Elementary

۱۶-۲۳

۱۸-۲۹

A2

Lower-intermediate

۲۴-۳۰ ۳۰-۳۹

B1

Upper-intermediate

۳۱-۴۰

۴۰-۴۷

B2

Advanced

اگر از ۴۰ سوال اول نمره ۳۶ یا بالاتر کسب شود پیشنهاد می شود ۲۰ سوال بعدی نیز انجام شود ۴۸-۵۴

C1

Very advanced

اگر از ۴۰ سوال اول نمره ۳۶ یا بالاتر کسب شود پیشنهاد می شود ۲۰ سوال بعدی نیز انجام شود ۵۵-۶۰

C2